Bariery drogowe

FAM Sp. z o.o. > Bariery drogowe

Drogowe bariery ochronne

FAM Sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowych realizacjach dotyczących dostaw, dostaw wraz z montażem oraz realizacją indywidulanych rozwiązań. Firma jest producentem barier drogowych.
Produkcję barier ochronnych uruchomiono w Opolu w II kwartale 2010r. Pod koniec 2017r. w wyniku kupna od Mostostalu Zabrze zakładu produkcyjnego w Opolu FAM Sp. z o.o. stał się kontynuatorem produkcji systemów barier ochronnych.
Proces produkcyjny prowadzony przez doświadczonych pracowników na nowoczesnej i wysokowydajnej linii technologicznej oraz zastosowanie surowców o gwarantowanym wysokim standardzie zapewniają najwyższą jakość wyrobu oraz pełną zgodność z dokumentacją techniczną. Ciągłe zmiany w stosunku do wymagań stawianych przed urządzeniami bezpieczeństwa ruchu dla infrastruktury drogowej powodują, iż gama oferowanych przez FAM Sp. z o.o. produktów stale się rozrasta poprzez sukcesywne badania i wdrażanie nowych rozwiązań.

Oferujemy bariery ochronne zgodne z wymaganiami normy EN 1317 i oznakowane znakiem CE.

Oferujemy również doradztwo w zakresie projektowania i analizy istniejących projektów drogowych, pozwalające na dostosowanie do obowiązujących przepisów zgodnych z normą EN 1317, rozporządzeniem nr 305/2011 (CPR) oraz wytycznymi stosowania barier ochronnych (GDDKiA, ZDW) i innymi obowiązującymi dokumentami.

Świadczone przez FAM Sp. z o.o. usługi są wykonywane szybko, rzetelnie, zgodnie z wymaganiami i procedurami odbiorcy. Zapraszamy do kontaktu oraz składania zapytań ofertowych, zapewniając indywidualne rozpatrzenie każdego tematu oraz sprawną realizację zamówień.

Do czego służą drogowe bariery ochronne?

Bariery ochronne stosowane są przede wszystkim w celu ochrony zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego. Istotne znaczenie mają także dla bezpieczeństwa znajdujących się w pobliżu osób oraz budynków. Drogowe bariery ochronne można stosować tylko wówczas, gdy ich brak miałby gorsze skutki dla bezpieczeństwa niż w przypadku ich użycia.

Stosowane są w miejscach, w których przejechanie pojazdu poza krawędź lub pas stanowi istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu. Bariery drogowe mogą zostać umiejscowione na wiadukcie, nasypie oraz wszędzie tam, gdzie w pobliżu jezdni znajdują się budynki czy też elementy, takie jak słupy. Zderzenie z nimi mogłoby okazać się wyjątkowo niebezpieczne.

Drogowe bariery ochronne muszą wyprowadzać pojazd na taki tor ruchu, który w jak najmniejszym stopniu będzie zagrażał innym kierowcom. Odpowiednio wykonane barierki ochronne nie mogą powodować sprężystego odrzucenia pojazdu. Co więcej, skutki zderzenia z barierą drogową powinny być jak najmniejsze i powodować jedynie niewielkie uszkodzenia. Kierowca musi w jak największym stopniu mieć możliwość zapanowania nad pojazdem.

W jaki sposób dobierane są bariery ochronne?

Wśród rodzajów barier ochronnych można wyróżnić bariery drogowe oraz bariery mostowe. Norma EN 1317 nie wskazuje konkretnych kształtów, wymiarów czy materiałów z jakich powinny zostać wykonane. Określa natomiast klasy działania, które zależą od prędkości, masy pojazdu oraz kąta nachylenia na barierę. Norma klasyfikuje drogowe bariery ochronne na podstawie takich cech funkcjonalnych, jak poziom powstrzymywania, odkształcenie wyrażone szerokością pracującą oraz poziom intensywności zdarzenia.

Norma nie wskazuje jakie bariery ochronne powinny znaleźć się na określonych drogach. Wybór klasy działania musi odpowiadać rodzajowi drogi, lokalizacji, geometrii, natężeniu ruchu drogowego, a także przeszkodom znajdującym się zarówno na jezdni, jak i w jej pobliżu.

U nas znajdziesz systemy barier ochronnych, które są zgodne z obowiązującymi wytycznymi. Oferujemy bariery drogowe jedno i dwustronne o poziomach powstrzymywania N1 ÷ H2 oraz bariery mostowe o poziomach powstrzymywania H1 ÷ H2. 


Oferujemy

  • systemy barier drogowych zgodne z nowymi wytycznymi stosowania barier
  • certyfikowane systemy
  • wysoka jakość
  • krótkie terminy realizacji
  • atrakcyjne ceny
  • wieloletnie doświadczenie
  • bezpieczeństwo
  • stabilność finansowa dostawcy